​In data de 22 aprilie 2024, 13:00-14:30, in amfiteatrul C3, va avea loc workshop-ul de Educație Financiară (Laboratorul Academic / SmartFIN) organizat impreuna cu Autoritatea de Supraveghere Financiară şi Institutul de Studii Financiare.
Tema discutiilor este legata de investitii pe pietele financiare si va include doua interventii:

1. Fraude online care te fac să pierzi bani  (speaker: Vlad Nicolaescu, Autoritatea de Supraveghere Financiară);
  2. Abordarea comportamentală a investițiilor pe piețele financiare / Comportamentul investitorului (speaker: Ștefan Musgociu, Bursa de Valori Bucuresti).
Sunt invitati toti studentii interesati de educatie financiara si de investitii, indiferent de specializare.

Va asteptam!
Pentru informatii suplimentare: ostoica@uaic.ro​​