• Rezultatele procesului de alegere a temelor de licență și disertație (sesiunea februarie 2022, cu susțin​ere începând cu februarie 2023) au fost afișate aici (necesită autentificare)

***știrea inițială***

Studenții înmatriculați la studii de licență în anul 3 care nu și-au ales deja tema de licență (formularele au fost active în iunie 2021) sunt invitați să-și aleagă profesorul îndrumător și titlul temei de licență. Conform regulamentului, examenul de definitivare a studiilor pentru studenții care abia acum își aleg tema de licență va putea fi susținut cel mai devreme în februarie 2023.
Termen limită: 13 februarie 2022

Instrucțiuni

1. Trebuie să fiți autentificați de pe contul persoanei pentru care depuneți cererea.
  2. În formular veți alege opțiunile de profesor și temă, luând în calcul următoarele:
    1. Trebuie să alegeți minim 6 opțiuni (dar vă recomandăm să le alegeți pe toate 10)
    2. Primele 4 opțiuni pot fi teme diferite de la același profesor îndrumător
  3. La final veți Salva apăsând butonul corespunzător de pe formular
  4. Click aici pentru a completa formularul
  5. Click aici pentru a vedea și, eventual, corecta opțiunile oricând în perioada de înscriere (coloana "Approval Status" este tehnică și nu are legătură cu starea fișei)​

Pentru probleme: email la mugurel@feaa.uaic.ro​
Studeii înmatriculați la studii de master în anul 2 care nu și-au ales deja tema de disertație (formularele au fost active în iunie și în octombrie 2021) sunt invitați să-și aleagă profesorul îndrumător și titlul temei de disertație. Conform regulamentului, examenul de definitivare a studiilor pentru studenții care abia acum își aleg tema de licență va putea fi susținut cel mai devreme în februarie 2023.

Termen limită: 13 februarie 2022

Instrucțiuni pentru studenți:

1. Contactați profesorul îndrumător dorit și stabiliți împreună dacă vă poate îndruma lucrarea și titlul temei. Folosiți datele de contact de pe Site-ul FEAA
  2. În formular veți selectati profesorul din lista derulantă și veți scrie numele temei
  3. La final veți salva apasând butonul corespunzător de pe formular
  4. Profesorul îndrumător va intra și va confirma numele temei și faptul că veți colabora la lucrarea de disertație. Dacă nu ați făcut activitatea de la punctul 1, profesorul vă va refuza înscrierea
  5. Click aici pentru a completa formularul
  6. ​​Click aici pentru a vedea si, eventual, corecta optiunile până la momentul confirmarii sau refuzarii inscrierii (coloana "Approval Status" este tehnică și nu are legătură cu starea fișei)​​

Instrucțiuni pentru profesori:
  • Click aici pentru a accesa platforma
  • Numele dvs in calitate de profesor indrumator este pe coloana "Profesor"
  • Trebuie sa deschideti fișele studentilor (click pe prima coloană)