​​​​​

​Observații
CONTURI: Șters conturile studentilor
gata
​Studenții v​or pierde temporar inclusiv accesul la facilitățile licenței Microsoft 365 (Teams, OneDrive, Mail FEAA)
CONTURI: Blocat conturile colaboratorilor externi
în curând
​Colaboratorii externi vor pierde inclusiv accesul la facilitățile licenței Microsoft 365 (Teams, OneDrive, Mail FEAA)
CONTURI: (Re)creat conturile studenților​
gataSe va folosi un nou algoritm pentru parolă
Se vor trimite pe email date de autentificare către toti studenții de an 1.
CONTURI: trimis email studentilor de an 1
gata
Toți studenții (licență și master, Zi/ID/FR, toate centrele de studii) și-au primit ddatele de autentificare pe site-urile FEAA pe email.
  • Dacă nu le-ați primit, trimiteți un email la contact@feaa.uaic.ro
  • Datele de autentificare ​@student.uaic.ro nu sutn gestionate de FEAA, ca urmare nu sunt parte a acestei discuții
PORTAL: arhivat postarile din secretariate
​​gata
PORTAL: șters anunțuri și documente vechi
PORTAL: actualizat/creat paginile disciplinelor
în lucru
TEAMS: șters clasele vechi
gata
​E vorba de clasele aferente disciplinelor, precum si de clase care au ramas fara membri
TEAMS: creat clasele noi
în lucru
TEAMS: inrolat profesorii
după 28 septembrie

TEAMS: înrolat studenții
după 28 septembrie

TEAMS: înrolat studenții reînmatriculați
​după 28 septembrie
TEAMS: înrolat studenții la refaceri
​după 6 octombrie
MAIL: șters căsuțele poștale ale studenților
gata
​Doar ale studentilor. Adresele de email ale cadrelor didactice (titulari sau colaboratori) nu sunt afectate
MAIL: creat noi căsuțe poștale pentru studenți
​​după 1 octombrie
Noile adrese de email nu vor fi create @feaa.uaic.ro decat in cazuri exceptionale. Vom reveni cu detalii.

***postarea originală***

Ca în fiecare ​an, înainte de începerea anului universitar, site-urile și serverele FEAA întră în mentenanță.

Cu această ocazie, începâ​nd cu sâmbătă, 1​4 septembrie:

• vor fi șterse toate fișierele aferente disciplinelor de Portal.
  • vor fi șterse toate clasele din Teams aferente disciplinelor
  • vor fi șterse și recreate toate conturile de studenți, masteranzi și doctoranzi
  • vor fi suspendate conturile cadrelor didactice asociate​

Vor fi afectate (prin ștergere și recreare) adresele de email @feaa.uaic.ro ale studenților, masteranzilor și doctoranzilor, ca urmare vă rugăm să vă faceți copii de siguranță sau să ne contactați pentru găsirea unei soluții. Menționăm ca nu vor fi recreate căsuțele de email aferente studenților/masteranzilor/doctoranzilor absolvenți sau exmatriculați.

Nu vor fi afectate conturile și adresele de email ale cadrelor didactice, și nici clasele din Teams aferente departamentelor și secretariatelor.

Vor fi afectate fișierele stocate de studenți în cloud-ul FEAA (Teams, OneDrive​, Sharepoint Online), ca urmare vă rugam să vă faceți copii de siguranță​

Pentru probleme sau solicitări de păstrare a conț​inutului, vă rugăm să trimiteți un email la server@feaa.uaic.ro​