​Având în vedere creșterea ratei de infectare cu populației cu virusul SARS-COV2, Conducerea Facultății de Economie și Administrarea Afacerilor a decis în cadrul ședinței săptămânale dedicată analizei situației pandemice să se continue activitatea didactică exclusiv ​online (cu observațiile inițiale) și în săptămâna 18-24​ octombrie​.​

--postarea inițială--

​​

În contextul epidemiologic actual, Conducerea Facultății de Economie și Administrarea Afacerilor a hotărât:

• Activitatea didactică și de cercetare pentru toți anii de studii și toate formele de învățământ se va desfășura online cu revizuire săptămânală. În fiecare vineri la ora 14 se va afișa pe site/portal modul de desfășurare a activității pentru perioada următoare. Trecerea de la online la onsite se va anunța cu minim 2 săptămâni înainte.
  • Activitatea de tutorat pentru toți anii de studii și toate formele de învățământ se va desfășura onsite. Programarea activităților va fi afișată pe portalul FEAA.
  • Consultațiile se pot organiza online/onsite în funcție de programarea activității cu cadrul didactic titular.
  • Accesul în bibliotecă se va face pe baza programării online (aplicația va fi disponibilă începând cu 1 octombrie 2021).
  • FEAA încurajează întreaga comunitate academică să se vaccineze, în vederea reducerii riscului îmbolnăvirii.

​Decan,
Prof. univ. dr. Teodora Roman

Due to the current situation with the COVID pandemic, it was decided that:

• Classes will be held online, with weekly revisement every Friday. If it will be decided to resume the onsite classes, there will be a two weeks notice.
  • The tutoring activity will be held onsite (a schedule will be posted on the Portal soon)
  • Access to FEAA's library will be allowed exclusively based on appointments. An​ online application will be available after October 1st