Programul de burse Fabrica de excelență, organizat de fundația Alfa, Suflet și Energie, revine cu ediția 2017-2018. Programul se adresează studenților și masteranzilor care urmează cursurile facultăților de profil tehnic și economic, oferindu-le burse private de studiu, dar și posibilitatea de a efectua un program de internship în cadrul grupului de firme Electroalfa.

Tinerii interesați de programul Fabrica de excelență își pot depune un dosar de candidatură pãnă la data de 10 iunie 2017. Regulamentul programului, criteriile de înscriere și conținutul dosarului pot fi
 accesate pe site-ul www.fundatiaalfa.ro. Lista bursierilor va fi publicată în luna octombrie 2017.

Fundația Alfa, Suflet și Energie derulează activități de responsabilitate socială ale grupului de firme Electroalfa. Activitatea fundației include proiecte educaționale, sociale și culturale.